hazır site scriptleri

Yerli Üretim Logolu İlk Telefon Belli Oldu

Yerli Üretim Logolu İlk Telefon Belli Oldu

Yerli Üretim Logolu İlk Telefon Belli Oldu

YERLİ ÜRETİM LOGOSU

Son 2 3 aydır Türkiye’nin ekonomik zorluk yaşadığı dönemlerde yerli ve milli ürünlere dönüş başlarken hangi ürünün ithal hangi ürünün yerli olduğunun belli olması amacıyla hükümet aracılığı ile ürünlere yerli üretim logosu vurulacağı açıklandı. Yapılan açıklamanın ardından birçok üründe yerli üretim logoları vurulmaya başlandı. Ülkemizde yerli üretim logosu almayı başaran ilk telefon ise General Mobile GM9 telefonu oldu.

GENERAL MOBİLE GM9 PRO ÖZELLİKLERİ

İstanbul’da İkitelli kurulan fabrika ile yıllık 2,5 milyon telefon üretim kapasitesine sahip fabrikanın telefonlarına yerli üretim logo damgası vurulmaya başlandı. Peki yerli üretim logolu GM9 PRO telefonun özellikleri nelerdir?

2900 TL satış fiyatı ile piyasaya sunulacak olan telefonun 4 GB RAM’i bulunmaktadır. Ekran yongasında Snapdragon 660 sete sahip olan telefonun 6 inch ekran genişliğe sahip. Ön ve arka kameraya sahip olan telefonun arka kamerasında 12 MP çözünürlüğe sahip iken ön kamerası 8 MP çözünürlüğe sahip. Telefonun dahili hafızası ise 64 GB olarak satışa sunuldu.

Benzer Konular

Cevap Yaz