hazır site scriptleri

Twitter'da Nasıl TT Olunur

Twitter'da Nasıl TT Olunur

Twitter'da Nasıl TT Olunur

TWİTTER

Mikro blog örneklerinin en başarılısı konumunda bulunan Twitter, 320 kelimede duygu ve düşüncelerinizi anlatmaya yarayan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinde ülkeler, ülkelerin şehirleri, şehirlerin ise bölgelerine göre konuşulan konuya göre belirlenmiş 10 başlıktan oluşan Trend Topic listesi yer almaktadır. Trend Topic listesinde yer alan etiketler ve söz öbekleri o an Twitter’da lokasyon belirtilmiş bölgede aktif olan herkes tarafından görülebilmekte ve o konu üzerine konuşulabilmektedir. Birçok Twitter kullanıcısı Trend Topic konusunda nasıl tt olunur? Sorusunu sormaktadır. Bu soruyu cevaplandırmak gerekirse;

TWİTTER’DA NASIL TT OLUNUR?

Twitter’da trend konular listesine girmek için öncelikle hedeflenmesi gereken anahtar kelimenin etiketli hali ile paylaşım başlatılmalıdır. Örneğin BeşiktaşınMaçıVar etiketini listeye taşıyabilmek için # hashtag işareti ile birlikte #BeşiktaşınMaçıVar şeklinde ardından birbiri ile eşleşmeyecek şekilde etkileşimi olan profillerden ardı ardına farklı mesajlar ile etiket kullanımı baz alındığı zaman trend konular listesine girebilmektedir. Ayrıca aynı bölgeden atılan farklı mesajlar, ortak etiketli mesajlar ise ilk başta bağlı olunan bölgede ardından daha geniş bir bölge üzerinde görülebilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir iki husus ise, listeye sokmak istediğiniz etiket ile ilgili mesajlar oluştururken başka etiket kullanmayınız. Twitter harici bir siteye link çıkışı sağlamayınız. Konu üzerine odaklanarak mesajlarınızı oluşturunuz. Ayrıca konu ile ilgili atılan tweet mesajlarına yorum yazarak hashtag üzerindeki etkileşimi arttırarak listede daha uzun süre kalıcılığını sağlamalısınız.

Benzer Konular

Cevap Yaz