Twitter Sahte Hesapları Kapatıyor

Twitter Sahte Hesapları Kapatıyor

Twitter Sahte Hesapları Kapatıyor

Bu bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından ilgi görecek bir haber çünkü bu yazıyı okuyanların bir çoğu birden fazla Twitter hesabı kullanıyor. Detaylara geçmeden önce 70 milyon Twitter kullanıcısının sistemden atıldığını söyleyelim. Twitter’ın geliştirdiği bir algoritma sayesinde sahte hesaplar tespit edilip siliniyor. 340 Milyon civarı aktif kullanıcısı olan Twitter’dan aniden 70 milyon hesabın silinmesi cesur bir karar olarak görülüyor.

İnsanlar neden birden fazla hesaba sahip?

İnternet üzerinden iş yapan, sosyal medyada gelişmeye çalışan, hit ya da seo kasan bir çok kişi birden fazla hesaba sahip. Yüzlerce Twitter hesabı olan bile var. TT Kasmak isteyenler bu tür insanlara başvurup para karşılığında hizmet satın alabiliyor. Normalde bu tür bir aksiyon sahte olduğu için kabul görmüyor. Bu nedenle Twitter bu iş modelini yokmuş gibi davranıyor. Şimdi bu hesaplar bir bir kapatılıyor. Karanlıkta kalan bir nokta ise bu hesaplar nasıl tespit ediliyor?

Sizin de hesabınız sahte olmadığı halde silinebilir. Bunun için bir şekilde Twitter’a bildirim yaparak hesabınızın açılmasını talep edebilirsiniz. Eğer sahte olmadığı anlaşılırsa hesabınız geri iade edilecektir.

Benzer Konular

Cevaplar [4]

yorumcu
bedava chat
15.07.2018 | 04:33

Twitter hesapları üzerinden sürekli web sitelerinin paylaşımını yaparak kullanıcı sahibi olmaya çalışanlara en büyük darbe olacaktır.

yorumcu
Kaan
16.07.2018 | 00:18

Aslında sadece Twitter'ın değil, tüm sosyal medya mecralarının yönetimleri bunu yapmalı, her zaman yapmalı.

yorumcu
Teknoloji Haberleri
16.07.2018 | 01:07

Bence böyle olması gayet iyi oldu hep hashtah gündeminde birden fazla bot var ve hepsi de aynı yazıyor eğer twitter böyle yapmasaydı kesin üyeliğimi silecektim...

yorumcu
Ömer Faruk
16.07.2018 | 11:23

Çok yerinde bir karar olmuş hatta bu konuda geç bile kaldılar.

Cevap Yaz