İOS için Whatsappa 2 Önemli Yenilik

İOS için Whatsappa 2 Önemli Yenilik

İOS için Whatsappa 2 Önemli Yenilik

Whatsapp belki de son zamanların en sık güncellenen ve sık sık yeni özellik kazanan uygulaması. Belki de bu nedenle dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmuş diyebiliriz. Şimdi bahsedeceğimiz iki yeni bildirim özelliği sadece iOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geldi ve beta aşamasında beta sürümden son kullanıcıya ne zaman ulaşır herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Bildirimden ön izleme

Yeni sürümde Whatsapp’ta size başkasından multimedya mesaj geldi. Ya video ya fotoğraf. Bu mesajı görüntülemek veya oynatmak için artık mesajın içine girmenize gerek yok. Bildirim ekranından içeriği tıpkı harfler gibi görüntüleyebileceksiniz.

Otomatik indirme kapalıyken bildirimden ön izleme

İkinci yenilik ise şu, mobil ağlarda bazen fotoğraf ve video içeren mesajların otomatik indirmesi kapatılabiliyor. Wifi üzerinden otomatik indirilen bu mesajlar mobil ağ üzerinden indirilemiyor. Elbette bu ayar değiştirilebilir ama değiştirmeniz gerek yok. Çünkü bu güncelleme ile birlikte isterseniz otomatik indirme kapalı olsa bile, mesaj telefonunuza inmemiş olsa bile ön izlemesi bildirim ekranında görüntülebilir.

Şimdilik iOS için gelen yeni özellikler bunlar. Yakında Android için de gelebilir.

Benzer Konular

Cevaplar [6]

yorumcu
Can Çiçek
27.07.2018 | 21:08

Bu bildirimden önizleme özelliği çok güzel bir özellik oldu

yorumcu
yks3306
27.07.2018 | 21:17

gereken bi özeelikti faydalı oldu

yorumcu
Evet
27.07.2018 | 21:24

iOS için yapılanlar illaki android içinde kurumsal şartlarda yapılmalı. Vallaha ios kullananlar şanlı herhangi bir özellik gelince onlara yarıyor

yorumcu
Muhammet Kaya
27.07.2018 | 23:06

Bildirime önem vermeleri gerçekten iyi olmuş ancak biraz geç kaldılar zamanında yapılmalıydı. Ben tüm mesajları bildirimden okurum bir daha uygulamaya girmek zor oluyor. Dahada gelişeceğini düşünüyorum.

yorumcu
Darknet
28.07.2018 | 00:07

bilgilendirme için teşekkürler çok faydalı bir yazı

yorumcu
Şikeli Maçlar
28.07.2018 | 11:21

Whatsapp özellikleride hiç bitmiyor, son çıkan Otomatik indirme kapalıyken bildirimden ön izleme özelliği çok kullanışlı olmuş, benim çok işime yarayacak.

Cevap Yaz