Instagram Keşfete Çıkma

Instagram Keşfete Çıkma

Instagram Keşfete Çıkma

İNSTAGRAM KEŞFET NEDİR?

İlk başlarda sadece arama kısmı ile uzunca yıllar aktiflik sergileyen İnstagram geçtiğimiz yıl yaptığı bir güncelleme ile İnstagram kullanıcıları arasında etkileşimi arttırmayı başardı. İnstagram uygulamasından arama simgesine tıkladığınız zaman boş ekran yerine o günün trendleri olan fotolar, resimler ve videolar gelmektedir. Kısıtlı sayıda gösterilen paylaşımlar neye göre belirlenmektedir peki?

İNSTAGRAM KEŞFETE ÇIKMANIN YOLLARI

İnstagram üzerinde keşfet kısmına paylaşımlarınızın düşmesi için yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Öncelikle size ait olan instagram hesabı altında beğeni ve yorum etkileşimini arttırmanız gerekmektedir. Örneğin yaptığınız paylaşımların altına sizce nasıl olur? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz gibi sorular sorarak diğer kullanıcıların yorum yapmasını sağlayabilirsiniz. Hazırladığınız video görsellerinin sonunda paylaşımı beğenmeyi unutmayın gibi bir ibare ekleyerek insanların paylaşımlarınızı beğenmesini sağlayabilirsiniz. Etkileşimi yüksek olan sayfaların keşfet kısmına düşmesi daha yüksek ihtimallidir.

Ayrıca İnstagram paylaşım politikalarını okuyarak belirli kurallara göre paylaşılan içerikler keşfet kısmına daha çok düşmektedir. Paylaşımlarınızı yaparken İnstagramın sizden istediği bilgileri vermeyi unutmayın. Örneğin İstanbul’da Sultan Ahmet Camisine gidip fotoğraf çektiğiniz zaman paylaştığınız içerikte konum ekleyin. Ayrıca fotoğraflarınıza kesinlikle etiket ekleyin. Son olarak hesabınızdan keşfet kısmındaki gönderilere beğeni ve yorum atarak keşfet kısmı ile ilgili olduğunuzu İnstagrama hissettirin. Emin ol geri dönüşleri çok daha fazla olacaktır. Unutmayın İnstagram’ın sizden istediği her zaman çok daha fazla etkileşimdir.

Benzer Konular

Cevaplar [1]

yorumcu
baris gecmen
18.10.2018 | 13:35

Gerçekten süper bir yer herkese tavsiye ederim. Fırsatı kaçırmayın.

Cevap Yaz