Google Fotoğraflarda Yedekleme Nasıl Yapılır?

Google Fotoğraflarda Yedekleme Nasıl Yapılır?

Google Fotoğraflarda Yedekleme Nasıl Yapılır?

Google Fotoğraflar son zamanların en iyi multimedya yedekleme seçeneklerinden birisidir. Bu yazıda sizlere yedeklemeyi nasıl yapacaksınız yardımını yapacağız bunun yanında yedekleme ile iligli bazı basit bilgiler vereceğiz.

Google Fotoğraflarda yedekleme nasıl yapılır?

İki seçenek ile yedekleme yapılır. Masaüstü için, ya elinizle Photos.google.com adresine girin ve kendiniz yükleme yapın ya da https://photos.google.com/apps adresinden masaüstü sürümünü indirip otomatik yedekleme yapınız.

El ile yedekleme yapmak için sadece siteye girip hesabınızı açıp yükle seçeneğiyle yedeklemek istediğiniz fotoğraf ve videoyu seçmeniz yeterli. Otomatik olarak yedeklemek için programı indirip yine hesabınıza girin ve nelerin yedekleneceğini belirleyin. Hafıza kartınız bilgisayara takıldığı an yedekleme başlar. Ya da diğer depolama seçeneklerinden dosya yedekleme yapabilirsiniz.

Hangi uzantılar yedeklenir?

.jpg, .png, .webp ve bazı RAW dosyalarının yanında Live Photos dosyaları (Apple için) ve videolar için ise .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts ve .mkv dosyaları yedeklenebilir. Bunun yanında 75 MB veya 100 MP’den büyük fotoğraflar 10 GB’tan büyük videolar 256 x 256’dan küçük öğeler yedeklenmez. Bunlara da dikkat ediniz.

Benzer Konular

Cevaplar [2]

yorumcu
Derya Çevik
31.07.2018 | 18:35

Uzun süredir Google Fotoğraflar kullanıcısıyım. Fotoğrafı disk üzerinde yedeklemek artık demode oldu ve fotoğrafın kaybolmayacağının garantisi yok. Hem verdiği sınırsız alan hem de ara sıra fotoğraflara otomatik olarak verdiği güzel efektler sayesinde, Google Fotoğraflar popülaritesini artırmaya devam edecektir. Kimileri Google'ın bu fotoğrafları, reklamcılık ve özelleştirme politikaları sebebiyle kullandığını söylüyor. Belki de haklıdırlar. Fakat günümüz internet dünyasında, bu durumun önüne geçmek imkansız bir şey. Bu yüzden fazla takılmamak gerekiyor.

yorumcu
Pavl
31.07.2018 | 20:07

Stok fotoğrafçılık yapan arkadaşlarınn işine oldukça yarayacaktır, yararlı bir paylaşım olmuş hocam teşekkürler.

Cevap Yaz