Format Sonrası Bilgisayara Kurulması Gereken Programlar

Format Sonrası Bilgisayara Kurulması Gereken Programlar

Format Sonrası Bilgisayara Kurulması Gereken Programlar

FORMAT SONRASI BİLGİSAYARA KURULMASI GEREKEN PROGRAMLAR

Bilgisayar üzerinde ağırlaşma, virüs yazılımları, sıfırdan başlangıç gibi nedenlerle en temel çözüm format atmaktır. Lakin belirli bir kullanım süresi sonrasında bilgisayarlarda oturtulmuş bir sistem, kurulmuş olan programlar olur. Eğer format atarsanız, format sonrası bu programlar ve düzenden tamamen uzaklaşmış olacaksınız. Peki format sonrası bilgisayarınıza hangi programları kurmanız gerekmektedir?

İNTERNET TARAYICISI KURUN

Bilgisayarınıza format attığınız zaman özellikle Windows yüklemelerinde otomatik olarak İnternet EDGE tarayıcısı gelir. Her ne kadar optimizasyon işlemi başarılı bir şekilde yapılmış olsa da Firefox, Chrome, Opera gibi tarayıcıların bayağı arkasında kalmaktadır. Düzenli olarak kullandığınız tarayıcıyı EDGE tarayıcı aracılığı ile indirerek bilgisayarınıza kurun.

WİNRAR KURUN

Dosya sıkıştırma programı olan WİNRAR bilgisayarınıza indireceğiniz programların açılmasında ve masaüstü ekranına çıkartılmasında yardımcı araç olarak görmektedir. Winrar uygulamasını şirketin sitesi ola RARLAB sitesinden indirebilirsiniz.

VLC PLAYER KURUN

Bilgisayarınızda izlemek istediğiniz videolar, filmler, diziler, klipler için VLC Media Player uygulamasını indirerek video izleme uygulaması edinin.

LIBREOFFİCE KURUN

Eğer üniversite öğrencisi değilseniz Microsoft Office uygulamasının lisans fiyatı size pahalı gelebilir. Bunun yerine açık kaynak kod projesi kapsamında hazırlanan ve tamamen ücretsiz olan LibreOffice uygulamasını kurun. Emin olun Microsoft Office uygulamasından eksiği yok fazlası var.

Benzer Konular

Cevap Yaz