Facebook Hesabı Nasıl Miras Bırakılır?

Facebook Hesabı Nasıl Miras Bırakılır?

Facebook Hesabı Nasıl Miras Bırakılır?

Yaşanan bir olay Facebook hesabının da miras bırakılabileceğini ortaya koydu. Almanya’da bir mahkemede alınan karar ölen bir yakınınızın Facebook hesabını miras olarak alabileceğinize hükmetti. Olayı kısaca anlatalım, herkes için faydalı olabilir.

Almanya’da yaşanan bir olayda, genç bir kız bir kazada hayatını kaybediyor. Ailesi durumdan şüphelenip olayın bir kaza mı yoksa intihar mı olduğunu açığa kavuşturmak için Facebook hesabına erişip oradaki yazışmaları ve paylaşımları görmek istiyor. Elbette bu bilgilerin yakınınız olsa bile paylaşılması mümkün değil. Bu nedenle aile Facebook’a dava açıyor. Mahkeme, ölen kişilerin günlük vs özel eşyaları nasıl aileye miras kalıyorsa dijital içeriklerinin de miras kalabileceğine hükmediyor.

Bu durumda Facebook’un aileye hesaba erişmesi için bilgileri vermesi gerekiyor. Aile bu sayede Kızının Facebook hesabına erişebilecek. Normal durumda ise bir Facebook hesap sahibinin ölmesi neticesinde bir çok kişi o hesap sahibinin öldüğünü bildirirse Facebook hesabı farklı bir statüye alıyor ve insanların oraya mesaj bırakabilmesini sağlıyor.

Benzer Konular

Cevaplar [4]

yorumcu
Ali
25.07.2018 | 17:10

Hesabın cenazesini de düzenlesinler bari :D Bu arada teşekkürler. Artık hesabımızı çocuklarımıza miras bırakırız.

yorumcu
Ortaca Uzman Diyetisyeni
26.07.2018 | 11:06

facebook ayarlarında bunun için bir seçenek mevcut, işe yarar.

yorumcu
Bilgi
27.07.2018 | 12:38

facebookda hesabın miras bırakılabileceğini duymuştum ama neden böyle bir kısım eklediklerini anlamamıştım, şimdi daha mantıklı geldi .

yorumcu
Keçiören
28.07.2018 | 01:50

İlkkez bu site sayesinde facebookun böyle bir özelliği olduğunu gördüm ve hemen ayarlamaları yaptım :) teşekkürler

Cevap Yaz