Copyright Match Nedir? Youtubeda Yeni Dönem

Copyright Match Nedir? Youtubeda Yeni Dönem

Copyright Match Nedir? Youtubeda Yeni Dönem

Youtube, 100 binden daha fazla abonesi olan kanallar için harika bir özellik sunuyor. Bunun sadece 100 bin abonesi olan kullanıcılar için sunulması aslında gereksiz ama daha yeni bir özellik olması bunun sebebi olabilir. İleriki zamanlarda bu özelliği bütün Youtube’da görmek istiyoruz. Çünkü gerçekten gerekli bir özellik.

Copyright Match tam olarak şunu yapıyor, bir kullanıcı bir video yükledikten sonra Copyright Match bunu kontrol ediyor. Benzer bir video daha önce yüklenmişse yeni video tam bir kopya ise Copyright Match bu videoya izin vermiyor.

İlk önce asıl video sahibine bir bildirim gönderiyor. Kullanıcı evet bu video benim derse Youtube harakete geçiyor. Sonuç videonun silinmesinden aboneliğin kaldırılmasına kadar gidebiliyor. Buradaki amaç ise orjinal içeriği destekleyip kopya içeriklerle mücadele edip bu sayede abone ve izlenme kasan kullanıcıları engellemek. Bakalım ne kadar işe yarayacak?

Benzer Konular

Cevaplar [3]

yorumcu
Murat
16.07.2018 | 11:06

Kötü amaçlar uğruna kullanılmayacaksa ne ala, benden sonra yükleyip index erken index aldıktan sonra ne anlamı var, telifi ben yiyeceğim hem de kendi videoma :)

yorumcu
Ömer Faruk
16.07.2018 | 11:26

Böylelikle YouTube da daha özgün Videolarla karşılaşırız ve YouTube konsepti biraz canlanır diye tahmin ediyorum.

yorumcu
ERP
16.07.2018 | 11:58

Bu işi yapan partnerler bulunuyordu ama şimdi daha kolay olacak.

Cevap Yaz