Bilgisayarım Çok Donuyor Ne Yapmalıyım?

Bilgisayarım Çok Donuyor Ne Yapmalıyım?

Bilgisayarım Çok Donuyor Ne Yapmalıyım?

Eskiyen bilgisayarların artık sıkıntı vermeye başlaması canınızı sıkabilir. Bilgisayarınız çok mu donuyor? O halde sizler için bir kaç basit öneri hazırladık. Bilgisayarın hızlanması hakkında bu basit adımlar herkes tarafından kabul görmüştür.

Tozlanan bilgisayar

Tozlanan bilgisayarların hava sirkülasyonu zorlaştığı için soğuması da sıkıntı olur. Bu nedenle kirli bilgisayarı sık sık temizlemeli ve hava soğutmasının çalıştığından emin olmalısınız. Bilgisayarların en hızlı çalıştıkları an en soğuk oldukları andır.

Virüsler yavaşlatır

Virüs ve istenmeyen yazılımların amacı sizden habersiz işlem yapmaktır. Gizlice arka planda çalışan yazılımlar ekstradan işlem yaptığı için bilgisayarınız daha yavaş çalışacak ve donacaktır.

Isı Macunu

En basit örnek işlemciye soğutucusu oturtulurken arasına bir macun sıkılır. Bu macun temasın maksiumum düzeye çıkmasını sağlar ki işlemci bu sayede daha hızlı soğur. Sıcak işlemci yavaşlar ve donmalara sebep olur.

İmleç Haraket Ediyor Ama Herhangi Bir İşlem Yapamıyorum

Bu muhtemelen harddiskten kaynaklanan bir sorun. Bad Sector yaratılmış olabilir. Bunun için çeşitli harddisk uygulamalarıyla test yapınız.

Yazılım

Windowsu en güncel halinde kullanın. Windows 7 ise Windows 7’nin en güncel sürümünü kullanın. Ya da sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Hepsini toplu şekilde kontrol etmek için yazılım kullanın.

Benzer Konular

Cevap Yaz